Mercedes-Benz draugų žygis per Lietuvą – nauja MB judėjimo tradicija9 rugsėjo 2009

2008-mbk_20090908_01[1]ųjų rugpjūtį įvyko iki tol nematyto masto Mercedes-Benz renginys, nustebinęs daugelio miestų gyventojus bei keliaujančius tarp jų. 80 dalyvių, 33 automobiliai – tokio Mercedes gerbėjų sąskrydžio Lietuvoje dar nebuvo. Nebuvo iki 2009 m. rugpjūčio 29-osios, kai Mercedes-Benz gerbėjai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir kitų Lietuvos vietovių, o taip pat svečiai iš Latvijos, pakartojo šį grandiozinį Mercedes-Benz Žygį per Lietuvą.

Ankstų šeštadienio rytą negausus ištikimiausių Mercedes-Benz gerbėjų būrys susirinko prie Vilniaus pakraštyje įsikūrusio Mercedes-Benz autocentro – čia buvo duotas simbolinis Žygio per Lietuvą 2009 startas. Pasidalinę į dvi dalis, per Vilnių ir Kauną jie išskubėjo Panevėžio, kur numatytas pirmasis tarpinis sustojimas, link. Būtų sunku patikėti, kad jau po keleto valandų šiame mieste išsirikiuos gausus Žygio dalyvių būrys.

Tačiau toks iš anksto planuotas scenarijus įgyvendintas su kaupu – dešimtą ryto Panevėžio Mercedes-Benz mėgėjai pasitiko Mercedes-Benz 560 SEL vedamą vilniečių koloną, susiformavusią pirmuosiuose magistralės kilometruose, o taip pat negausią, bet entuziastingą Kauno komandą. Neilgai trukus sulaukėme svečių iš Latvijos klubo mbclub.lv – pernai jie prisijungė Šauliuose, o šiemet nusprendė tai padaryti keletu valandų anksčiau. Įspūdingi coupe CL 500 ir visureigis G 500 neabejotinai papuošė ir taip puikų reginį.

Šventiniai pusryčiai neužtruko ir įvairiausių modelių Mercedes-Benz automobilių kolona oriai pajudėjo kito tarpinio punkto Šiaulių link. Ne vienas sutiktas vairuotojas ją sveikindamas mirksėjo žibintais ir kėlė į viršų nykštį – neįprastas vaizdas daugeliui dovanojo puikią nuotaiką. Panašios emocijos Žygio dalyvius lydėjo iki pat Klaipėdos, o pakeliui gausėjančios skaisčiai mėlynomis vėliavėlėmis papuoštų automobilių kolonos nepastebėti buvo paprasčiausiai neįmanoma.

Klaipėdos prieigose Žygio dalyvius pasitiko šeimininkai – MB Klubo Pajūrio skyrius. Mercedes-Benz būrys, išaugęs beveik iki 40 mašinų, buvo palydėtas į stovyklą Giruliuose, kur Lietuvos MB Klubo prezidento Rimanto Olšausko sveikinimo kalba ir vėliavos pakėlimu buvo oficialiai pradėta vakarinė Žygio programa.

Aktyviąją vakaro programos dalį sudarė tradicinės sportinės rungtys – virvės tempimas ir lenktynės. Nežiūrint išankstinių prognozių, kurių autoriai pergalę vieningai atidavė išties galingiems virvės tempikams iš Klaipėdos, visus nustebino vilniečiai. Ši komanda racionaliai suplanavo pasirodymą ir išmintingos taktikos dėka įveikė pagrindinius konkurentus iš pajūrio. Kiek vėliau žiūrovai itin emocingai sirgo už komandas, lenktyniavusias slalomo specialiomis transporto priemonėmis – vieno iš Žygio rėmėjų UAB Eoltas atributika papuoštais karučiais, bei balsavo už gražiausią Žygio automobilį.

Besidomintiems mažiau sportiškais užsiėmimais buvo pasiūlyta mbclub.lt forumo lankytojų nufilmuoto neilgo, tačiau energingo bei įtampto siužeto vaidybinio filmo apie Mercedes-Benz ir juos vairuojančius žmones, peržiūra. Laužas, muzika ir beveik 100 bendraminčių – puiki aplinka tiek pokalbiams Mercedes-Benz automobilius, Klubą ar kita kažkam tuo momentu aktualia tema, tiek šokiams ar kitoms pramogoms.

Po ilgo ir audringo vakaro rytas atėjo labai greitai. Atsibudusiems ilgai nuobodžiauti neteko – vieni bandė akies taiklumą šaudymo varžybose, kiti liejo prakaitą krepšinio aikštelėje. Nors visos rungtynės buvo nepaprastai atkaklios ir visos pergalės pasiektos labai mažu taškų skirtumu, keturių komandų turnyre nugalėjo visus varžovus įveikusi Klaipėdos komanda.

Visų sportinių varžybų nugalėtojai apdovanoti Žygio rėmėjų dovanomis. Specialiu Sonax prizu apdovanoti gražiausio Žygio automobilio – išties labai mielo C-klasės Mercedes-Benz (W202) – savininkai. Atskirai pažymėti itin daug prisidėję prie renginio MB Klubo nariai. Savo ruožtu Latvijos klubo mbclub.lv atstovai maloniai padėkojo Lietuvos MB Klubui ir įteikė populiarią bei išradingą latvišką dovaną „laimės latą“ – geriausių palinkėjimų visiems Lietuvos Mercedes-Benz mėgėjams simbolį.

Deja, visi geri dalykai kažkada baigiasi, taigi atėjus laikui Lietuvos MB Klubo prezidentas padėkojo renginio šeimininkams Klubo Pajūrio skyriui, svečiams bei visiems susirinkusiems už puikias emocijas būnant drauge ir taip užbaigė jau tradicine tapusią šventę – Mercedes-Benz draugų žygį per Lietuvą 2009.

Lietuvos MB Klubas dėkoja visiems Lietuvos Mercedes-Benz mėgėjams bei svečiams, drauge įveikusiems Mercedes-Benz draugų žygį per Lietuvą 2009. Už gausius prizus bei paramą organizuojant žygį atskirai dėkojame renginio rėmėjams ir pagalbininkams:
* Automobilių priežiūros priemonių gamintojo Sonax GmbH & Co. KG atstovui UAB Sonbalt,
* Аtsarginių dalių ir eksploatacinių medžiagų specialistams UAB Eoltas,
* Prekybos atsarginėmis dalimis bei automobilių remonto UAB Girilis,
* UAB Rigeva, prekiaujančiai originaliomis ir neoriginaliomis Mercedes-Benz atsarginėmis dalimis,
* PC „Babilonas“ (Panevėžys) ir PC „Bruklinas“ (Šiauliai) administracijoms už svarią pagalbą organizuojant tarpinius sustojimus ir informacijos apie Žygį platinimą,
* MB Klubo komandai, kuri sukūrė šį puikų renginį.

Džiaugiamės, kad Žygis suartino Lietuvos Mercedes-Benz markės gerbėjus. Visi kartu susirinksime dar ne kartą ir taip toliau populiarinsime mūsų mėgstamos Mercedes-Benz markės vardą.

Asociacija MB klubas – MB judėjimo Lietuvoje lyderis!
Savanorių pr. 16, 03116 Vilnius