Lietuvos MB mėgėjų viešnagė Luxury of MB Coupes 2009 (Latvija)15 rugsėjo 2009

mbk_20090915_01[1]2009 m. rugsėjo 13-ąją Bauskos apylinkėse Latvijos klubas mbclub.lv surengė tradicinį Mercedes-Benz coupe savininkų ir mėgėjų susitikimą Luxury of MB Coupes. Daugiau 40 ekipažų iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos suformavo įspūdingą koloną, kuri vėliau išsibarstė Rundalės pilies kieme. Kaip ir prieš metus, organizatorių kvietimu renginyje jau antrus metus iš eilės apsilankė Lietuvos Mercedes-Benz mėgėjai.

Kol įspūdinga įvairiausių klasių Mercedes-Benz kolona, suformuota Rygoje, įveikė apie 70 kilometrų kelią iki Bauskos, lietuviai, atvykę į Latviją iš pat ankstaus ryto, spėjo apsilankyti upių santakoje pastatytoje viduramžius menančioje mūrinėje pilyje, o taip pat nedideliame, tačiau įdomių eksponatų sukaupusiame automobilių muziejuje, įsikūrusiame šiaurinėje miesto dalyje. Žemėlapyje atrodanti kaip eilinis provincijos miestas, Bauska yra turtinga automobilių muziejais – jų čia net trys, o jų ekspozicijose galima aptikti išties retų ir didelę įtaką automobilių vystymuisi padariusių modelių, pvz. revoliucinę Tatra T87.

Luxury of MB Coupes renginių programoje Mercedes-Benz mėgėjai lanko gausias Latvijos pilis bei įvairias privačias ekspozicijas, pasakojančias apie automobilius bei eismo organizavimą. 2008-аisiais renginio centru tapo Tukums rajone esanti Šlokenbeko pilis, kartu aplankant Kelių muziejų. Šiemet oficialioji renginio salis prasidėjo aplankant netoli Bauskos gyvenantį automobilių restauratorių, papasakojusi apie šio darbo subtilumus bei klasikinių automobilių Latvijoje atsiradimo istorijas.

Luxury of MB Coupes 2009 renginiui pasirinkta puiki Rundalės pilis, su nuostabiu parku ir didžiuliu rožynu. Jos prieškiemyje išsirikiavęs Mercedes-Benz coupe modelių būrys traukė ne tik susirinkusių Mercedes-Benz mėgėjų dėmesį, tačiau paliko didelį įspūdį su šia marke mažiau pažįstamų pilies lankytojų dėmesį. Čia buvo galima sutikti populiarius 124-osios bei 208-osios serijų modelius, retesnius A124 kabrioletus, prabangius kelių kartų SL rodsterius bei S-klasės coupe egzempliorius iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos. Netgi perdirbimo meistrų Jungtinėse Valstijose sukurtą 126-osios serijos kabrioletą!

Kaip ir kasmet, automobilių savininkai turėjo pristatyti savo automobilius, taigi šalia pilies galima buvo pamatyti ne tik įdomius automobilius, tačiau ir sutikti įvairiausius personažus įkūnijančius su savininkus – karalius su purpurinėmis mantijomis, papuošusius savo automobilį karūna, bei lydimus svitos, rusiškomis kailinėmis kepurėmis pasipuošusius gilios provincijos gyventojus, viduramžių didikus ir pan. Išties spalvinga kompanija klasikinių statinių ir automobilių fone.

Lietuvos MB Klubas dėkoja draugams iš Latvijos už kvietimą sudalyvauti Luxury of MB Coupes 2009. Esame įsitikinę, kad tokie renginiai vaidina svarbų vaidmenį populiarinant Mercedes-Benz markę bei stiprinant ryšius tarp Mercedes-Benz mėgėjų iš skirtingų šalių.

Asociacija MB klubas – MB judėjimo Lietuvoje lyderis!
Savanorių pr. 16, 03116 Vilnius