Sausio 29 – oji, pirmojo automobilio 125-tojo gimtadienio paminėjimas4 vasario 2011

Simboliška, bet ekskursija prasidėjo būtent nuo Karl Benz sukonstruotos triratės transporto priemonės nuotraukos.

Gaila muziejus tik nuotraukoje galėjo parodyti pirmąjį į Lietuvą, praėjus truputį daugiau nei dešimčiai metų nuo pirmojo automobilio sukūrimo, tuometinės transporto ministerijos atvežtą automobilį. Tačiau ekspozicijoje buvo nemaža kolekcija automobilio raidą atspindinčių eksponatų, taip pat visiems gerai žinomų įdomiausių sovietmečio automobilių kolekcija.

mbc_1002[1]

Išklausę viešojo transporto raidos istorijos ir padiskutavę apie ankstesnius ir dabartinius planus nutiesti tramvajaus linijas, palikome transporto salę ir pradėjome pažintį su pirmąja Vilniaus elektrine. Buvo išties įdomu išgirsti pasakojimą apie Vilnių iki buvo pastatyta elektrinė ir po to, pamatyti pirmosios per karą sugriautos elektrinės išlikusįjį anglinį katilą, sužinoti kaip buvo ir kaip šiuo metu gaminama elektra, kaip prižiūrimas šis procesas. Nors ekskursija po Vilniaus elektrinę buvo trumpa, tačiau išties informatyvi.

mbc_1003[1]

Vilniaus pramonės ekspozicija pasakojo apie vidaus degimo variklio reikšmę ne tik pasauliui, bet ir Lietuvos pramonei, leido prisiliesti prie spaudos mašinų.

Taip pat trumpai susipažinome su Vilniuje pagamintos technikos ekspozicija. Iš arti pamatėme, skalbimo mašinų, radijo apartų, televizorių, kompiuterių protėvius. Vyresnieji su šypsena galėjo prisiminti, kad kai kuriuos eksponatus patys yra matę ar net naudojęsi.

Ekskursija baigėsi besidžiaugiant interaktyviomis mokslo ekspozicijomis. Daugelis juokavo, kad čia geriausias žaidimų kambarys, kokiame kada buvo. Ir išties juoko ir aikčiojimo, nepriklausomai kiek kam metų, netrūko. Tikimės visi ilgai su šypsena prisimins kaip baigėme švęsti Mercedes-Benz 125-tąjį gimtadienį… su šokiais grojant šviesos muzikai…

mbc_1006[1]

Tikimės visiems dalyvavusiems buvo linksma

Iki kitų susitikimų