Ketvirtasis Mercedes-Benz žygis per Lietuvą įvyko22 rugpjūčio 2011

mbc_zygis2011_1[1]Ketvirtasis Mercedes-Benz žygis per Lietuvą vyko kiek neįprastu laiku – priešpaskutinį rugpjūčio savaitgalį, nes paskutinįjį visi Mercedes-Benz klubai susitiks Berlyne paminėti 125-ąjį Mercedes-Benz gimtadienį.

Žygis kaip jau įprasta vyko dvi dienas, renginyje dalyvavo ne tik Lietuvos Mercedes-Benz gerbėjai, bet ir draugai iš Latvijos, Rusijos, Karaliaučiaus, Baltarusijos. Šiais metais pasirinkome keliauti į Aukštaitiją, kur aplankėme Anykščius, Rokiškį ir jo dvarą, pamatėme Sartų ežero grožį.

Apie 10 val. visi žygio dalyviai susitiko Ukmergėje, kur suformavus virš dvidešimties automobilių koloną pajudėjome Anykščių link. Trumpam stabtelėjome Anykščių arklio muziejuje, susipažinome su mašinos protėvio – arklio, vieta bei reikšme Lietuvos istorijoje ir kasdieniame lietuvio gyvenime. Anykščiuose neužsibuvome ir vingiuotais keliukais išskubėjome į Rokiškio dvarą, kur visų dalyvių laukė edukacinė programa „Sūrio keliu“. Išklausę pasakojimų apie pieno produktų gaminimo būdus, sūrio rūšis bei jų paragavę ir išrinkę labiausiai patikusią, pakėlę vyno taures sveikinome vieni kitus, kad susitikome ir šiais metais. Likome sužavėti ekskursija Rokiškio dvare, kur sužinojome ne tik apie dvaro šeimininkų Tyzenhauzų giminę, susipažinome su vieno iš geriausiai išsilaikiusių ir vieno autentiškiausių dvarų Lietuvoje istorija, tačiau išgirdome daug apie pačio Rokiškio istoriją, jo liaudies menininkus. Besidžiaugdami rudenėjančios vasaros saulės spinduliais, apžiūrėjome Rokiškio miesto centrą ir pro Rokiškio dvaro menės langus aiškiai matomą bažnyčią. Pavakary, jausdami malonų nuovargį sėdome į savo automobilius ir iš Rokiškio pajudėjome į vakaronės vietą – sodybą ant Sartų ežero kranto.

Tvarkingai išrikiavus automobilius, tradiciškai buvo pakelta MB klubo vėliava ir po MB klubo prezidento sveikinamojo žodžio, svečių padėkų už kvietimus ir apsikeitimo simbolinėmis dovanomis prasidėjo vakarinė renginio dalis. Gal geras oras, gal nuostabiai gražus vaizdas į Sartų ežerą, gal šaltas Švyturio alus, gal gera kompanija, o gal viskas kartu kūrė jaukią ir ramią atmosferą. Po vakarienės vieni dalyvavo įvairiose rungtyse, kiti apžiūrinėjo dalyvių automobilius ir sprendė už kurį atiduoti savo simpatijų balsą, arba tiesiog šnekučiavosi prie židinio. Nepajutome kaip atėjo dvylika, todėl MB klubo šeštojo gimtadienio tortą juokaudami pjovėme jau po dvylikos – juk laimingi laiko neskaičiuoja.

Rytas pasitiko su saule, karšta kava ir arbata, raugintų kopūstų sriuba ir kibinais. Neskubėjome ir džiaugėmės gražia gamta. Generalinio rėmėjo SONAX įsteigtais prizais apdovanojome daugiausiai simpatijų sulaukusio automobilio (Mercedes-Benz W115, 1973 m.) savininką, taip pat antros ir trečios vietos laimėtojus. Tradiciškai pagerbėme seniausią žygyje dalyvavusį ir visą maršrutą įveikusį Mercedes-Benz (Mercedes-Benz W110).

Šiemet renginys Mercedes-Benz žygis per Lietuvą baigės. MB klubas dėkoja visiems dalyvavusiem ir taip prisidedantiems, kad Mercedes-Benz žygio per Lietuvą tradiciją būtų gyva. Kitais metais lauksime visų dalyvavusių ir šiemet negalėjusių sudalyvauti, kviesime pažinti Lietuvą, susitikti su senais draugais ir susirasti naujų.

MB klubas dėkoja rėmėjams ir draugams, be kurių šventė nebūtų tokia kokia ji buvo:

Generaliniam MB klubo rėmėjui UAB „Sonbalt“ oficialiam Sonax GmbH & Co. KG atstovui Lietuvoje, prekiaujantiems SONAX automobilių priežiūros priemonėms už dovanėles kiekvienam dalyviui, prizus ir paramą renginiui (www.mysonaxshop.lt).

UAB „Inter Cars Lietuva“ – didžiausiai kompanijai užsiimančiai lengvųjų ir krovininių automobilių dalių distribucija visame Vidurio-Rytu Europos regione, už prizus ir suvenyrus (www.intercars.lt ).

Alaus daryklai „ŠVYTURYS“ už šaltą alų ir prizus.

„Radijo stočiai kelyje“ už bendradarbiavimą, informuojant apie renginį.

Draudimo brokerių bendrovei „Sagauta“, tarpininkaujančiai visoms draudimo bendrovėms už paramą renginiui.

Fotografui Juozui Sirusui už įamžintas renginio akimirkas (www.adfoto.lt).

Visiems MB klubo nariams už laiką skirtą organizuojant renginį.

Profesionalios renginio nuotraukos, jau greitai..

Iki kitų susitikimų

MB klubas