MB klubas “Mercedes-Benz & Friends” renginyje Berlyne31 rugpjūčio 2011

Rugpjūčio paskutinįjį savaitgalį MB klubas atstovai vyko į Berlyną, kur Mercedes-Benz kartu su draugais šventė savo, o tuo pačiu ir pirmojo automobilio 125-ąjį gimtadienį. Renginys vyko rugpjūčio 27-28 dienomis Berlyne, istoriniame Tempelhof oro uoste.

Mercedes-Benz Classic klubo kvietimą dalyvauti, neabejotinai didžiausioje šiais metais Mercedes-Benz draugų šventėje, gavome prieš kelis mėnesiu ir nei trumpam nekilo abejonės – tikrai dalyvausime.

Berlyną pasiekėme penktadienį. Trumpai apžiūrėjome miestą ir pavakarieniavę su Rusijos Mercedes-Benz klubo nariais ir prezidentu išsiskirstėme į viešbučius tam, kad pailsėtume prieš rytojaus kaip dabar galime drąsiai sakyti – įspūdingą dieną.

Pusryčiaudami su nekantrumu žvelgėme į Tempelhof oro uostą, kur jau buvo matyti daugybė automobilių. Neapsirikome, oro uosto teritorijoje buvo apie 1800 nepriekaištingos būklės Mercedes-Benz. Sunku perteikti jausmą, kuris užplūstą Mercedes-Benz automobiliams neabejingą žmogų pamačius vienoje vietoje tiek daug idealiai sutvarkytų Mercedes-Benz kūrinių.

Dalyvių iš įvairiausių šalių automobilių ekspocizija buvo Mercedes-Benz draugų dovana jubiliatui – Mercedes-Benz. O šventės jubiliatas svečiams dovanojo gausiai nukrautą stalą: galimybę išvysti kad pirmasis automobilis vis dar važiuoja; pamatyti seniausius, naujausius ir prabangiausius Mercedes-Benz kūrinius; iš arti apžiūrėti ir stebėti legendinių „sidabrinių strėlių“ lenktynes; išgirsti formulės garsą; galimybę išbandyti naujausius automobilius (nuo elektriniu varikliu varomo Smart iki sunkvežimio ar net naująjį SLS); iš arti pažvelgti į Mercedes-Benz istoriją, evoliuciją ir ateitį; susitikti su senais draugais ir užmegzti pažintį su naujais; pasidalinti patirtimi dėl automobilių priežiūros ir restauravimo; gerai praleisti laiką gausiame rate bendraminčių; ir daug daug visko ką sunku bus kada nors pamiršti.

Iš vienos pusės, tai buvo šventė akims ir širdžiai iš kitos, tai pasaulio Mercedes-Benz klubų susitikimas. Tokioje šventėje MB klubas dalyvavo pirmą kartą – buvome naujokai. Sakytume, tai nemažiau reikšminga renginio suteikiama galimybė, turėjusi rezultatų. Galime pasidžiaugti, jog po tiek metų vienoje vietoje susitiko visų trijų Pabaltijo klubų (Estijos, Latvijos ir Lietuvos) atstovai ir jau kitais metais Latvijoje vyks visų trijų Pabaltijo Mercedes-Benz klubų šventė, kuri į kiekvieną iš šalių sugrįš kas tris metus.

Apžiūrėję naktinį Berlyną ir paragavę ar vokiškas alus yra toks skanus kaip sakoma, atsisveikinome iki rytojaus. Rytojaus rytas pasitiko su saule, kas reiškia jog vakar matytus Mercedes-Benz kabrioletus galėjome pamatyti tokius kaip jie atrodo gražiausiai. Skubėjome apžiūrėti stendus ir ekspozicijas, kurių nespėjome apžiūrėti vakar, vis dar atrodė, kad kažko nepamatėme – juk ne kiekvieną dieną Mercedes-Benz muziejaus eksponatai būna užvedami ir atgyja primindami, jog automobilis prieš 125, 100, 75, 50 ir iki šiol pirmiausia buvo ir yra transporto priemonė. Deja būtent tuštėjantis oro uostas ir bylojo apie nuostabios šventės, į kurią turėjome garbės būti pakviesti, pabaigą.

Dėkojame Mercedes-Benz už nuostabią šventę, Mercedes-Benz Classic klubui už kvietimą ir priėmimą. Su nekantrumu lauksime kitų susitikimų.

 

 

MB klubas