MERCEDES-BENZ ŽYGIS PER LIETUVĄ ATŠVENTĖ PENKTĄJĮ GIMTADIENĮ31 rugpjūčio 2012

Žygis tradiciškai vyko paskutinįjį rugpjūčio savaitgalį, jame dalyvavo Mercedes-Benz vairuotojai iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių, bei svečiai iš kaimyninių šalių. Jau imame juokauti, kad kiekvienais metais susirinka tie patys, kurie buvo pernai ir keletas naujų, tačiau nėra tokių kurie būtų dalyvavę praėjusiais metais, bet neatvykę sekančiais.

Šiais metais Mercedes-Benz žygio per Lietuvą organizatoriai dalyvius pakvietė aplankyti Dzūkiją. Nenusivylėme. Gal Dzūkijoje ir nėra gausu istorinių paminklų, tačiau daugelis pritars, kad šiame krašte didžiausia vertybė – nepakartojama gamta. Miškai, kalvos, lygumos, Nemunas ir ežerai nustelbė net Liškiavos vienuolyno grožį. Tikriausiai šis vienuolynas niekur kitur nebūtų toks įspūdingas kokiu jį padaro vieta kurioje jis yra – ant aukštos kalvos palei Nemuno vingį.

mbzygis12_01[1]

 

Trumpai apie žygį.

Žygis tradiciškai startavo ryte iš penkių didžiausių Lietuvos miestų, dalyviai iš kitų miestų ir miestelių prisijungė jiems arčiausiai esančiame mieste. Visi susitikome prie Vytauto paminklo Perlojoje ir išsirikiavę į vieną bendrą koloną pajudėjome į prie Druskininkų įsikūrusį Antano Česnulio skulptūrų ir pramogų parką. Dėl užklupusio lietaus trumpai apžvelgę įspūdingo kruopštumo reikalaujančius meno dirbinius iš medžio, pasislėpėme centrinėje parko aikštėje įsikūrusioje ir duonos kelią atspindinčioje pavėsinėje. Yra sakoma, kad nebūna blogo oro, būna tik bloga kompanija. Šis posakis visiškai tiko visiems glaudžiai susibūrusiems į pavėsinę. Beragaudami Panevėžyje keptas bandeles ir dalindamiesi įspūdžiais, net nepastebėjome kaip baigėsi lietus ir jau buvo metas judėti Liškiavos vienuolyno link, kur laukė ekskursinė programa. Ne veltui sakoma, kad dzūkai garsėja svetingumu – mums paruošta didžiulė Šiluvos vienuolyno aikštelė netrukus buvo užpildyta ir ne vienas šypsojosi pirmą kartą automobilių aikštelėje galėdamas matyti tiek širdžiai mielos markės automobilių. Ekskursija su gidu kaip visada suteikia galimybę sužinoti gerokai daugiau ir į tai ką esi matęs ne kartą pažvelgti truputį kitaip. Neretam šis žygis dėl to ir patinka.

Bendra nuotrauka prie vienuolyno tarsi žymėjo vienos žygio dalies pabaigą ir kitos dalies pradžią, kai visi pastatę savo automobilius ir pusę dienos praleidę vieni važiuojant kolona, saulei besileidžiant penktą kartą iškėlus MB klubo vėliavą susės ant ežero kranto atsigaivinti šaltu alaus bokalu ir pasidalinti dienos įspūdžiais bei paklausti kaip praėjo metai – juk su kai kuriais nesimatėme visus metus. Kol saulė dar nenusileido tradiciškai buvo apdovanotas daugiausiai simpatijų sulaukęs automobilis (1993 m. Mercedes-Benz C124 – 2011 m. renginyje mano automobilis Mercedes-Benz pripažintas geriausiai išlaikytu automobiliu), pasveikinti seniausius Mercedes-Benz į žygį atvairavę savininkai. Pušyne ant ežero kranto esančioje sodyboje muzika grojo ir šokiai tęsėsi iki pat ryto, net ir tada kai muzikantai jau buvo išvažiavę, o laužas baigęs degti. Kas galėjo pagalvoti, kad į bagažinę įsidėtas akardionas ir būgnas gali praversti…

Nors ryte visus žadino saulė gal dėl turiningos vakarykštės dienos, o gal dėl ilgų šokių niekas neskubėjo keltis. Pažadinti kavos puodelio būriavosi prie katilo, kuriame virė gerai aštri pusryčių sriuba (dėkojame virėjui, kuris nepatingėjo atsikelti kai kiti tik gulėsi). Atlaisvintą katilą iškart užleidom kelias valandas gaminamam plovui… ir šioje vietoje tikriausiai beliktų pasakyti „sotus alkano neužjaus“, nes nei proceso nei skonio, kad ir kiek rašysime vis tiek neperteiksime.

Šiemet renginys Mercedes-Benz žygis per Lietuvą baigės. MB klubas dėkoja visiems dalyvavusiem ir taip prisidėjusiems, kad Mercedes-Benz žygio per Lietuvą tradiciją būtų gyva.

mbz12_04[1]

 

MB klubas dėkoja rėmėjams ir draugams, be kurių šventė nebūtų tokia kokia ji buvo:

Generaliniam renginio rėmėjui UAB „Autokurtas“ prekiaujantiems Mercedes-Benz detalėmis, bei teikiantiems Mercedes-Benz remonto paslaugas Vilniuje ir Kaune – už paramą renginiui (www.autokurtas.lt).

Ilgamečiui MB klubo rėmėjui UAB „Sonbalt“ oficialiam Sonax GmbH & Co. KG atstovui Lietuvoje, prekiaujantiems SONAX automobilių priežiūros priemonėms už prizus (www.mysonaxshop.lt).

„Gero alaus parduotuvei“, siūlančiai platų alaus asortimentą, kuris padengia beveik visą pasaulio alaus stilių įvairovę už šaltą alų (www.geroalausparduotuve.lt ).

UAB „Inter Cars Lietuva“ – didžiausiai kompanijai užsiimančiai lengvųjų ir krovininių automobilių dalių distribucija visame Vidurio-Rytu Europos regione, už prizus ir suvenyrus (http://www.intercars.lt/ ).

Fotografui Juozui Sirusui už įamžintas renginio akimirkas.

Visiems MB klubo nariams už laiką skirtą organizuojant renginį.

 

 

Iki kitų susitikimų

MB klubas